چه نوع لیزری برای رفع موهای زائد مناسب است؟

چه نوع لیزری برای رفع موهای زائد مناسب است؟

برای اینکه بدانیم چه نوع لیزری برای رفع موهای زائد مناسب است، ابتدا باید مکانیسم اثر لیزر موهای زائد را بشناسیم.

لیزرها دستگاه هایی هستند که از آنها نوری با یک طول موج مشخص ساطع میشود. همین طول موج است که باعث میشود ما برخی از لیزرها را برای گروهی از افراد، مناسبتر بدانیم یا به گروهی از افراد درباره استفاده از برخی لیزرهای دیگر، هشدار بدهیم. لیزر موهای زائد جزو آن گروه از خدمات زیبایی است که به هیچ عنوان نباید درمراکز غیر تخصصی انجام شود. این کار باید توسط پزشک متخصص پوست یا حداقل زیرنظر متخصص و توسط تکنیسینی که مورد تایید اوست انجام شود تا بیشترین نتیجه و کمترین عوارض را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

بد نیست بدانید نور ساطع شده از لیزر موهای زائد، نور هوشمندی نیست که بتواند تنها روی فولیکول موها تاثیر بگذارد. این نور تمام بافت‌های تیره را تخریب میکند و تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ خواه این تیرگی مربوط به پوست باشد، خواه مربوط به ریشه مو! از اینرو، انجام لیزر زیر نظر پزشک متخصص پوستی که تنظیم طول موجها را در نظر می‌گیرد، باعث پیشگیری از سوختگی پوست، به خصوص در افرادی با پوستهای سبزه میشود. به طور کلی، اگر اپراتورهای دستگاههای لیزر بتوانند عرض پالس و میزان انرژی برحسب ژول دستگاه را به خوبی و متناسب با جنس و رنگ پوست بیمار تعیین کنند، نتیجه خوبی هم در رفع موهای زائد به دست خواهد آمد.

نکته مهم دیگر این است که در بسیاری از موارد دیده یا شنیده شده است که عوارض ناشی از سوختگی یا تغییر رنگ پوست در اثر لیزر مو وقتی که توسط افراد غیرمتخصص انجام شده، برجای مانده است و گاهی تا آخر عمر باعث آزار فرد شده است.

پس با انتخاب یک متخصص حرفه ای ، با آرامش به زیبایی خود فکر کنید.

میکرونیدلینگ  جهت مشاوره رایگان و مراجعه به کلینیک تخصصی بزرگمهر با قیمت مناسب اینجا کلیک کنید.   

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =