کویتیشن

کویتیشن

کویتیشن لاغری چیست ؟

امروزه با کم تحرکی و نوع رژیم های غذایی فست فود و چرب افراد زیادی با مشکل چاقی و ازدیاد توده های چربی مواجه می باشندروش های متنوعی برای ازبین بردن این مشکل وجود دارد ولی روش کوتیشین لاغری  روشی نوع و جدید است. کویتیشن یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی های اضافی بدن است. این تحول در اروپا طراحی شده است و هیچ احتیاجی به جراحی بیهوشی بستری شدن و دوران نقاهت ندارد. دستگاه کویتشن با امواج اولتراسوند کار می کند.

دراثر ضربه امواج اولتراسوند با فرکانس زیاد با مولکول های آب میان بافتی حباب های کوچکی درحاشیه سلول های چربی ایجاد می کنند. این حباب ها به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند بوده دو دارای لرزش وفوران بوده و دراثر ضربه این حباب ها با دیواره های سلول های چربی و شکستن آن ها سبب پارگی دیواره ی سلول های چربی و بیرون ریختن تری گلیسیریدو خروج آب درون سلولی می گردد. در حقیقت کویتیشن با شکستن سلول چربی و انحلال چربی های به دام افتاده باعث ازبین رفتن این سلول ها می شود.آب درون سلولی بوسیله سیستم لنفاوی تخلیه و بوسیله کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود.تقریبا یکی دو روز بعد از انجام کویتیشن دفعات ادرار افزایش می یابد.نوشیدن آب فراوان در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می گردد.چربی درون سلولی با کویتیشن آزاد شده بوسیله آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود.اسیدهای بوسیله سیستم گردش لنفاوی به کبد فرستاده می شوند و در آنجا به مولکول های دیگری تبدیل می شوند.درجلسات کویتیشن مقداری از سلول های چربی ازبین می رود وچون این سلول ها منشعب نشده و زیاد نمی شوند به همین دلیل درمان با کویتیشن ماندگار است.  بدون جراحی وکاملا ایمن با روش کویتیشن سلول های چربی رااز بین می رود.

ویژگی های دستگاه کویتیشن :

درمان بدون نیاز به بیهوشی و غیرتهاجمی
آسان وراحت بدون درد بدون ایجاد اسکار
اثربخشی درعین امنیت بدون ایجاد اسکار
زمان درمان کوتاه و نیز زمان بقا اثردرمانی بالا
بهره گیری از گزینه های پالس مکانیزه برای راحتی درمان
قابلیت درمان چربی های موضعی بازوها شکم کمر بالای ران داخل ران ها پشت  زانو

موارد منع استفاده از دستگاه کویتیشن چیست؟

در زمان بارداری یا زمانی که تحت درمان داروی های ناباروری هستید
در دوران شیردهی
در صورت ابتلا به هرگونه بیماری قلبی  عروقی و وجود میکری ۰ضربان ساز) در بدن یا هروسیله الکترونیکی در داخل بدن
بیماران پوستی مبتلا به کهیر اگزما عفونت پوستی پسوریازیس،…
مبتلایان به سطح کلسترول بالاتر از۳۰۰،تری گلیسیرید بالا یا فشار خون زیاد
مبتلا به بیماری کبد کلیوی یا دیابت
کسانی که فعالیت بدنی کمی دارند
در صورتی که در داخل  بدناتن فلزی مانند ایپملنت یا پروتزهای فلزی …
افراد مبتلا به کبد چرب سنگ کیسه صفرا و سندروم روده تحریک پذیر
افراد مبتلا به سرطان یا افراد دارای تومور
افراد مبتلا به افسردگی
افراد مبتلا به تب بالا، سل ،ایدز،هپاتیت، صرع ،فتق شکمی، آسم، استئوپروز ،فیبرومالیژی ،سابقه لخته خون مشکلات انعقاد خون، امبولی و ناهنجاری های فیزیکی
افرادی که مصرف طولانی مدت آسپرین و مسکن ها و داروهای ضد التهاب دارند.
افراد زیر ۲۰سال و بالای ۵۰سال

 

کویتیشن: لاغری با اولتراسوند (اولترازد)، هزینه و عوارض

چاقی فشار بدنی و درد ناشی از آن را افزایش می‌دهد و امید به زندگی را بیش از ۱۰ سال کاهش می‌دهد. چاقی متاسفانه دلیل اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی به شمار می‌رود و در بروز شایع‌ترین نوع دیابت (نوع یک) نقش دارد. چاقی اعتماد به نفس، رضایت از خویشتن و انگیزه برای مشارکت در فعالیت‌های جمعی را تحت الشعاع قرار می‌دهد و به تدریج به تنبلی، افسردگی و ناکامی در مناسبات شغلی و عاطفی می‌انجامد و مجدداً در چرخه‌ای مخرب به چاقی بیشتر منجر می‌شود. فواید رساندن چربی بدن به سطح مناسب سلامتی بیشتر، درد، فشار و اضطراب کمتر، خواب بهتر، انرژی بیشتر، کاهش هزینه‌های درمانی، اعتماد به نفس بیشتر، نیاز کمتر به دارو و خلق و خوی بشاش‌تر است.

کاهش وزن به روش سنتی (رژیم گرفتن)  احساس گرسنگی بیش از حد را ایجاد می‌کند و در نتیجه بدن در حالت ذخیره قرار می‌گیرد. بدن پس از اتمام رژیم و افزایش تدریجی و ناخواسته وزن چند کیلوگرم برای حالت قحطی مانند احتمالی آتی ذخیره می‌کند. حال آن که کویتیشن اولتراسوند باعث اضطراب و ترس بدن نمی‌شود تا بدن به مقابله برخیزد و سرسختانه چربی‌هایی را حفظ کند که تمام سعی خود را برای از بین بردن آن کرده‌اید.

7

مزایای رفع چربی با روش کویتیشن در مرکز زیبایی خانه پوست


چربی به روش طبیعی و طی فرایند صورت گرفته در سیستم دفع خود بدن خارج می‌شود. لاغری کویتیشن برخلاف روش‌های جراحی مانند بای‌پس معده و لیپوساکشن، هیچ جای زخمی را باقی نمی‌گذارد، در اکثر موارد خونریزی، عفونت و درد را به دنبال ندارد و پس از عمل نیازی به استراحت کردن نیست. هزینه کویتیشن اولتراسوند نیز بالا نیست. نتایج عمل آنی و دائمی است و با استفاده از این روش می‌توان چربی‌ها را برای همیشه از بین برد.

افراد مناسب برای لاغری با کویتیشن


بهترین کاندیدای لاغری موضعی با کویتیشن افراد سالمی هستند که اضافه وزن متوسط دارند و می‌خواهند حدود ۲ تا ۴۵ کیلوگرم وزن کم کنند.

بارداری، شیردهی، مصرف داروهای ضدانعقاد خون، استفاده از پیس میکر یا ضربان ساز قلب، وجود پروتزهای فلزی، گوشت اضافه، به تازگی جراحی انجام دادن یا ابتلا به بیماری‌های وخیمی مانند دیابت، ناارحتی قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون بالا یا پایین، هموفیلی، ترومبوز، سل، التهاب و گرفتگی سیاهرگ‌ها (فلبیت)، عفونت، نقص سیستم ایمنی بدن یا سیستم لنفاوی از موارد منع استعمال کویتیشن محسوب می‌شود. چنانچه از مناسب بودن درمان کویتیشن لاغری اطمینان ندارید، ابتدا موارد نگرانی را در جلسه مشاوره با پزشک در میان بگذارید.

متخصصان مجرب ابتدا در جلسه مشاوره وضعیت بیمار را به دقت بررسی می‌کنند و در صورت عدم وجود مشکل نخستین درمان را در همان جلسه شروع می‌کنند. جلسه مشاوره فرصتی است که متخصص اطلاعات کافی را در مورد خواسته و توقع بیمار به دست آورد و سوالات ضروری را مطرح می‌کند.

ساز و کار عملکرد کویتیشن


با تقبل هزینه کویتیشن ، دستگاه کویتیشن اولتراسوند برای متلاشی کردن دیواره‌های سلول‌های چربی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می‌کند تا محتوای سلول‌های چربی وارد فضاهای مایع بدن شود. در مرحله بعد سیستم لنفاوی این مواد زائد را برمی‌دارد و گردش آن در بدن شروع می‌شود تا در نهایت توسط کبد فراوری شود و همراه با عرق یا ادرار از بدن دفع شود. نتایج بلافاصله پس از اتمام عمل قابل مشاهده است، بااین حال تکمیل فرایند تشریح شده و آشکار شدن نتیجه نهایی چند روز زمان می‌برد. طی این مدت نتایج به طور مستمر بهبود می‌یابد.

8

یک جلسه یک ساعته برای لاغری ناحیه‌ای به بزرگی شکم، بخش داخلی/ خارجی بیرون/ پشت ران، باسن یا پشت بدن کافی است. ناحیه‌های کوچکتری مانند غبغب و افتادگی بالای بازو را می‌توان در یک جلسه درمان کرد. ما توصیه می‌کنیم تا برای لاغری یک ناحیه حداقل سه جلسه درمان انجام شود و سپس درمان ناحیه دیگر شروع شود. به این ترتیب نتایج سریعتر مشخص می‌شود.

بیماران معمولاً پس از همان جلسه نخست متوجه بهبود چشمگیر می‌شوند، عمده تغییر ایجاد شده پس از ۷۲ ساعت قابل مشاهده است.

توصیه‌های قبل و بعد از درمان


رعایت رژیم کم کالری و سالم و نوشیدن ۸ لیوان آب در روز قبل و بعد از درمان به حصول نتایج بهتر کمک می‌کند. دفع چربی با دریافت آب بیشتر در دوره قبل و بعد از عمل تسریع می‌شود؛ چرا که آب نقش مهمی در دفع چربی دارد.

نتایج عمل


نتایج کویتیشن اولتراسوند به مدت زمان وجود چربی در بدن، شدت تراکم آن، آب رسانی بدن، گردش سیستم لنفاوی و عامل‌های دیگر بستگی دارد. چربی تازه، کم و نرم راحت‌تر از چربی متراکم و قدیمی دفع می‌شود؛ به علاوه مایع لنفاوی رقیق نسبت به مایع غلیظ و چگال سرعت حصول نتایج را بالا می‌برد.

کویتیشن اولتراسوند پوست و بافت ماهیچه را سفت‌تر و محکم‌تر می‌کند، در نتیجه افتادگی پوست ناشی از کاهش وزن‌های پیشین مشکلی را ایجاد نمی‌کند. البته شدت افتادگی پوست بر نتایج به دست آمده اثر می‌گذارد.

 زمابندی جلسات درمان کویتیشن


جلسات کویتیشن را می‌توان در نهایت ایمنی هر سه روز یک بار تکرار کرد. هر چه فاصله بین جلسات درمان کمتر باشد، نتایج سریع‌تر و چشمگیرتر خواهد بود.

دوران بهبود


کویتیشین کاملاً بدون درد است و پس از اتمام عمل نیازی به استراحت نیست. بیمار در طول عمل احساسی مانند ماساژ سنگ داغ دارد و کاملاً راحت است. این عمل را می‌توان در ساعت ناهار انجام داد و سپس بلافاصله پس از اتمام عمل به سر کار بازگشت.

 عوارض


کویتیشن نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری با عوارضی همراه است، هر چند این عوارض به ندرت رخ می‌دهد و در صورت بروز معمولاً تحریک یا قرمزی ملایم پوست است که پس از چند ساعت برطرف می‌شود.

بیماران گاهی با افزایش انرژی مواجه می‌شوند، چون بدن به طور طبیعی تلاش می‌کند تا بخشی از انرژی آزاد شده از چربی را به کار گیرد.

بعضی اثرهای جانبی مرتبط با کویتیشن اولتراسونیک عبارت است از:

  • احساس تشنگی (راه حل بسیار ساده و کافی است آب بیشتر بنوشید.)
  • سر درد ملایمی که چند ساعت پس از درمان شروع می‌شود. دلیل بروز سر درد احتمالاً به آزاد شدن سم از سلول‌های چربی مربوط می‌شود.
  • کم شدن اشتها: بی میلی به پرخوری احتمالاً به سفت و محکم شدن ماهیچه مربوط می‌شود.
  • کاهش دردهای بدنی: در اثر کم شدن وزن فشار کمتری به بدن تحمیل می‌شود و دردهای بدنی تسکین می‌یابد.
  • بهبود خلق و خو و علاقه‌مندی به پوشیدن لباس‌های زیبا و مد روز

هزینه


هزینه عمل در کلینیک‌های مختلف متفاوت است. ما در کلینیک زیبایی بزرگمهر این درمان مؤثر را با هزینه‌ای معقول ارائه می‌دهیم، چرا که ما به هیچ سازمان دیگری وابسته نیستیم و خود هزینه را به شیوه‌ای منصفانه تعیین می‌کنیم. با مراجعه به ما درمان خود را به دستانی مجرب و آموزش دیده بسپارید.

اشتراک گذاری پست