جراحی زیبایی

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی و پلاستیک

  • بینی
  • سر و صورت
  • جراحی های سینه

 

اطلاعات عمومی درباره جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستی)

رینوپلاستی؛ عمل جراحی سرپایی است و شما همان روز از کلینیک ترخیص خواهید شد. از این رو؛ حتما همراه داشته باشید.

عمل جراحی رینوپلاستی می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروی خواب‌آور انجام شود، اما بیهوشی عمومی مناسب‌تر است. ‌مدت‌زمان عمل بین ۱:۳۰ تا ۲ ساعت است.
عمل جراحی رینوپلاستی دردناک نیست و سه روز پس از عمل می‌توانید به کار خود بازگردید.

اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید؛ پزشک خود را مطلع کنید.‌

نکاتی که پیش از عمل باید مورد توجه قرار گیرند:

 

۱٫ اگر مشکل تنفسی، خرخر، پولیپ، انحراف بینی یا آلرژی؛ یا سابقه ضربه و شکستگی بینی دارید؛ پزشک خود را مطلع کنید.‌
۲٫ اگر برای مرتبه دوم یا سوم است که تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرید، برای اصلاح بهتر ظاهر و حفظ عملکرد تنفسی؛ ممکن است از غضروف گوش شما استفاده شود. در این حالت؛ ظاهر فیزیکی گوش تغییر نخواهد کرد و غضروف مورد نیاز با ایجاد برشی کوچک در پشت گوش برداشته خواهد شد.
۳٫ فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل‌های جراحی زیبایی الزامی است.

نکاتی که باید پس از عمل بدانیم:

۱٫    توصیه می‌شود برای کاهش میزان تورم و کبودی به مدت ۲۴ ساعت از کیسه یخ بر روی پیشانی و چشم‌ها استفاده کنید.
۲٫    زیر سرتان بالش بلند بگذارید و از خوابیدن روی صورت و پهلوها پرهیز کنید.
۳٫    گاز مثلثی‌شکل جلوی بینی ممکن است خونی شود. این طبیعی است و لازم است توسط شما تعویض شود.
۴٫    به مدت سه روز از آشامیدن مایعات داغ و به مدت یک هفته از خوردن غذاهای سفت و نیز لقمه‌های بزرگ پرهیز کنید.
۵٫    فتیله یا مش داخل بینی، ۴۸ ساعت پس از عمل، و بخیه‌ها پنج روز پس از عمل کشیده خواهد شد.
۶٫    قالب گچی بینی، پنج تا هفت روز پس از عمل برداشته می‌شود و حداقل یک ماه پس از عمل باید از چسب بینی استفاده کنید.
۷٫    در مورد بینی‌های غضروفی- گوشتی؛ ممکن است نیاز به چند مرتبه تزریق کورتون در پشت بینی داشته باشید.
۸٫    داروهایی که برای شما تجویز شده را با دقت استفاده کنید و از مصرف داروهای دیگر پرهیز کنید. اگر به داروهایی که تجویز شده است حساسیت دارید، ما را مطلع کنید.
۹٫    تورم و کبودی اطراف چشم‌ها و حتی ایجاد لکه‌های خون در داخل چشم‌ها طبیعی است و در مدت کوتاهی برطرف می‌شوند.

 اطلاعاتی که باید درباره جراحی پلاستیک پروتز گونه بدانید؟

عمل پروتز گونه ؛عمل جراحی سرپایی است.شماهمان روز از کلینیک ترخیص خواهید شد. از این رو حتما همراه داشته باشید.
این عمل؛ تحت بیهوشی عمومی قابل انجام است. مدت‌زمان عمل حدود ۱:۳۰ تا  ۲ساعت است.
عمل پروتز گونه  ‌ دردناک نیست و سه روز پس از عمل میتوانید به کار خود باز گردید.
اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید؛ قبل از هر اقدامی پزشک خود را مطلع کنید.‌

نوع پروتز گونه چگونه انتخاب می شود؟

نوع پروتز گونه و تکنیک عمل بر اساس فرم و ظاهر صورت شما انتخاب می‌شود. (برش داخل دهان یا برش زیر مژه‌ها)

در صورتی‌که پروتز از برش داخل دهان گذاشته شود؛ از دو روز قبل از عمل، استفاده از آنتی‌بیوتیک و شستشوی دهان با دهان‌شویه الزامی است.
فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل‌های جراحی زیبایی الزامی است.

چه نکاتی را باید بعد از عمل پروتز گونه بدانید؟

۱٫    توصیه می‌شود برای کاهش میزان تورم و کبودی به مدت ۲۴ ساعت از کیسه یخ بر روی چشم‌ها استفاده کنید.
۲٫    زیر سرتان بالش بلند بگذارید و از خوابیدن روی صورت و پهلوها پرهیز کنید.
۳٫    چسب‌هایی که روی گونه شما زده شده است، برای ثابت نگه‌داشتن پروتز در محل خود است. هرگز آنها را برندارید!
۴٫    شستشوی دهان با دهان‌شویه و مصرف آنتی‌بیوتیک را حداقل تا ۱۰ روز پس از عمل ادامه دهید.
۵٫    به مدت سه روز از آشامیدن مایعات داغ و به مدت یک هفته از خوردن غذاهای سفت و نیز لقمه‌های بزرگ پرهیز کنید.
۶٫    تورم و کبودی اطراف چشم‌ها و گونه‌ها طبیعی است و در برش زیر چشم، مدت و شدت آن بیشتر است.
۷٫    بخیه‌های زیر چشم؛ پنج روز پس از عمل و بخیه‌های داخل دهان؛ سه هفته پس از عمل برداشته می‌شوند.
۸٫    داروهایی که برای شما تجویز شده را با دقت استفاده کنید و از مصرف داروهای دیگر پرهیز کنید. اگر به داروهایی که تجویز شده است حساسیت دارید، ما را مطلع کنید.

 

 

 

 

جراحی های سینه:

جراحی زیبایی سینه چیست؟

جراحی زیبایی سینه یا همان پروتز سینه یکی از موفق ترین عمل های جراحی زیبایی است. این عمل تحت عنوان ایمپلنت سینه نیز نامیده می شود. جراحی زیبایی سینه، تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس  دارد که با پیشرفت فناوری، انواع با کیفیت تر این عمل در جهان رواج پیدا می کند.

جایگذاری پروتز در جراحی زیبایی سینه به چه صورت امکان پذیر می باشد ؟

قبل از هر عمل جراحی زیبایی سینه تعیین کردن سایز سینه و همپنین نوع پروتزی که استفاده می شود باید در نظر گرفته شود و در جراحی زیبایی سینه با بیهوشی عمومی صورت می پذیرد و هر فردی در همان روز بعد از چند ساعت مرخص خواهد شد و عمل جراحی زیبایی سینه یک ساعت به طول خواهد انجامید .در جراحی زیبایی سینه برای گذاشتن پروتز سینه سه نوع برش وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد .در نوع اول در جراحی زیبایی سینهیک برش نیم دایره دور هاله سینه زده خواهد شد که در این روش یک فضا پشت سینه مشخص می شود و برای گذاشتن پروتز فضا حاصل خواهد شد .یکی از مزایای که این روش جراحی زیبایی سینه دارد این است که در جای دیگر سینه برشی داده نخواهد شد و در آخر جای خط برش خیلی کمرنگ خواهد شد .یکی از معایبی که این روش دارد ممکن است در آینده برای شیردهی مشکل ساز شود و می توان پروتز را در پشت عضله قرار داد .یک روش دیگر در جراحی زیبایی سینهبرشی است که در زیر چین زیر سینه زده می شود و در ادامه فضای پشت سینه مشخص می گردد و پروتز جایگذاری می شود .از مزایای این روش این است که تکنیک این روش جراحی زیبایی سینه آسان می باشد و ممکن است خط برش از روش قبلی کمی واضح تر به نظر برسد .در این روش هیچ آسیبی به شیردهی بیمار بوجو نخواهد آورد .یک روش دیگر در جراحی زیبایی سینه برش در ناحیه زیر بغل می باشد که در این روش که برش جراحی در پوست قسمت زیر بغل صورت می پذیرد که با این روش می توان یک تونل زیر پوستی ایجاد کرد و به قسمت زیر پستان دسترسی پیدا کرد و پروتز را در محل مورد نظر قرار داد. یکی از مزایایی که این روش جراحی زیبایی سینه دارد این است که برش در روی سینه داده نمی شودو هیچ اثری از جراحی زیبایی سینه بر روی پوست نمی ماند . این روش در جراحی زیبایی سینه از روش های که ذکر شد مشکل تر می باشد و اگر پزشک جراح در این نوع از جراحی زیبایی سینه توجه کافی نداشته باشد باعث ورم دست شده که عوارضی به دنبال خواهد داشت .

چه نکاتی در مورد فواید و عوارض پروتز سینه در جراحی زیبایی سینه می دانید ؟

امروزه پروتز سینه و جراحی زیبایی سینه طرفداران بسیاری دارد و خانم های زیادی تحت این عمل زیبایی قرار می گیرند .جراحی زیبایی سینه به درخواست بیماران صورت می پذیرد و افراد زیادی فقط در پی بزرگ کردن سینه نمی باشند بلکه می خواهند به سینه خود شکل و فرم مناسب بدهند .زیباسازی سینه و پروتز سینه در واقع یک جراحی زیبایی سینه محسوب می شود که همانند عمل های زیبایی دیگر ممکن است علاوه بر فوایدی که به دنبال دارد عوارضی نیز به همراه داشته باشد .پروتز سینه دارای پوشش سیلیکونی می باشد . در بعضی از مواقع درجراحی زیبایی سینه ممکن است که سرم نرماسالین خالی شده و باید به این نکته توجه داشت که به بافت سینه صدمه نخواهد زد و در بافت پخش خواهد شد و جذب می شود دارای اثر بد روی سینه نخواهد بود .در جراحی زیبایی سینه می توان گفت که پروتز ها از جنس های مختلفی تشکیل شده اند که دارای پوشش سیلیکونی می باشد و داخل آن از ژل تشکیل شده است و مقدار ژل داخل آن بر اساس انتخاب بیمار تعیین می گردد .روی پروتزها دارای جنس های مختلفی می باشد و ممکن است زب و یا صاف باشد که این را هم نیز بیمار خودش می تواند انتخاب کند .در جراحی زیبایی سینه شکل پروتزها نیز متفاوت می باشد بعضی از ان ها گرد و بعضی دیگر به صورت اشکی می باشد که انتخاب آن نیز قبل از جراحی زیبایی سینه به عهده بیمار می باشد .این سوال برای بعضی از افراد پیش می آید که آیا پروتز سینه تنها در جراحی زیبایی سینه گذاشته می شود یا خیر ؟ که پاسخ این سوال خیر می باشد پروتز را در سایر قسمت های بدن در بعضی از جراحی های زیبایی می توان به کار برد .جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه تا به حال که در مورد آن مشکل خاصی گزارش نشده است و افرادی که مورد عمل جراحی زیبایی سینه قرار می گیرند باید سونوگرافی و رادیوگرافی را انجام دهند .افرادی که مورد عمل جراحی زیبایی سینه قرار می گیرند شیردهی برای این گونه افراد تاثیری نخواهد داشت به دلیل اینکه پروتز سینه در زیر بافت سینه و زیر بافت عضله قرار خواهد گرفت و هر خانمی که به طور ذاتی می تواند شیر دهد پروتز نمی تواند تداخلی در شیردهی ایشان ایجتد کند .

 

آیا با جراحی زیبایی سینه می توان سینه را به فرم دلخواه در آورد ؟

بسیاری از خانم ها در اثر شیردهی و به دنیا آوردنه بچه فرم و شکل سینه های خود را از دست می دهند و سینه ها شل و بد فرم می شوند و نیز افرادی هستند که بدون اینکه حامله و بچه دار شوند فرم و شکل سینه خود را در اثر مرور زمان از دست می دهند که برای رفع این مشکل می توان از جراحی زیبایی سینه استفاده کرد . در جراحی زیبایی سینه هدف از بزرگ کردن و کوچک کردن سینه زیبا کردن و خوش فرم کردن سینه می باشد و در نهایت حجم آن را تغییر دادن که با جراحی زیبایی سینه می توان به این هدف رسید .بهتر از قبل از اینکه عمل جراحی زیبایی سینه را انجام دهید اگر قصد باردار شدن و یا شیردهی را دارید عمل جراحی زیبایی سینه را به تعویق بیاندازید .عمل جراحی زیبایی سینه برای باردار شدن هیچ مانعی ندارد اما ممکن است برای شیر دادن تحت تاثیر قرار گیرد .افرادی که می خواهند تحت جراحی زیبایی سینه قرار بگیرند باید از باردار شدن بعد از جراحی زیبایی سینه اطمینان حاصل کنند . افرادی که می خواهند عمل جراحی زیبایی سینه را انجام دهند باید قبل از جراحی زیبایی سینه با پزشک خود مشاوره و مشورت کافی قبل از عمل جراحی زیبایی سینه را داشته باشند که هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روحی در سلامت کامل باشند . سینه هر فرد به هر اندازه ای که باشد می تواند بالا کشیده شود و خانم هایی که به بلوغ کلمل رسیده اند می توانندجراحی زیبایی سینه را انجام دهند .بقبل از جراحی زیبایی سینه از کشیدن سیگار خودداری کنید به دلیل اینکه سیگار رگ های خونی را تنگ می کند و جریان خون کاهش پیدا می کند و در نهایت جوش خوردن زخم ضعیف خواهد شد .هر بیماری که می خواهد تحت عمل جراحی زیبایی سینه قزلر بگیرد دیدگاه متفاوتی از جراحی زیبایی سینه خواهد داشت پس بهتر است قبل از عمل با پزشک خود به طور کال در مورد بعد از عمل جراحی زیبایی سینهبحث کنید تا بعد از جراحی زیبایی سینه به نتیجه ایده آل خود دست پیدا کنید .در حین عمل جراحی زیبایی سینه با یک قلم روی سینه علامت گذاری خواهد شد و مکان و نیز شکل دقیق سینه مشخص خواهد شد و در حین عمل جراحی زیبایی سینه پوسشت اضافه و شل کشیده می شود و در نهایت تبدیل به یک سینه زیبا و خوش فرم خواهد شد .

آیا بزرگ کردن سینه عوارضی هم دارد ؟

در بیشتر اوقات بیمارانی که می خواهند جراحی زیبایی سینه انجام دهند از عوارض آن می ترسند .به این نکته باید توجه کرد که هیچ عمل جراحی زیبایی خالی از عوارض نخواهد بود و بسته به نوع جراحی و متخصص می توان این عوارض را کاهش داد و از بین برد .بیان این نکته صرفا جهت آگاه شدن بیماران است و دلیل بر آن نیست که برای همه افراد این عوارض وجود داشته باشد .

عوارض عمومی می تواند شامل متورم شدن و یا خونمردگی  درد و یا جای زخم باشد که  در مدت کوتاهی برطرف می شود و از عوارض اختصاصی می توان به تغییر حس نوک سینه اشاره کرد و یا تشکیل کپسول فشار دهنده و یا جراحی دوباره اشاره کرد .

آیا بعد از انجام جراحی زیبایی سینه می توان سینه ها را به اندازه دلخواه به هم نزدیک کرد؟

بیمارن بعد از عمل جراحی زیبایی سینه یکی از نکاتی که خیلی برای آن ها مهم است این است که سینه هایی نزدیک به هم داشته باشند و پزشک جراح باید در سه نوع عمل زیبایی کوچک کردن و بزرگ کردن سینه و همچنین بالا کشیدن سینه مد نظر داشته باشد اما پزشک جراح نمی تواند شکل و آناتومی سینه را دستکاری کند .در بعضی از سینه ها به طور طبیعی از هم دورند و بعضی از آنها نزدیک  و پزشک می تواند با تغییر این فاصله را زیاد یا کم کند .فاصله و اندازه سینه ها و همچنین پوست و نسج سینه همه قبل از جراحی طراحی و به بیمار گفته می شود.

اشتراک گذاری پست